El. parduotuvė
Spausdinti

2022 05 13 Kaunas ir Ešas prie Alzeto - Europos kultūros sostinės

Nr. 857.

Dail. Liuksemburgo pašto dizaineriai. Ofsetas. Tiražas – 10 000. Spausdino ,,Stamps&Philately”, Belgija.

Ešas prie Alzeto neretai pavadinamas Kauno broliu. Tai antras pagal dydį Liuksemburgo miestas, įsikūręs prie pat Prancūzijos sienos. Mieste aktyviai vystoma plieno pramonė – neatsitiktinai miesto simboliu laikomos prieš kelis dešimtmečius veikusios, mieste stūksančios milžiniškos plieno liejimo krosnys. Pačios krosnys jau kurį laiką paverstos turistiniu objektu – veikia muziejus, nuo stogo atsiveria miesto panorama. Čia vyksta ir dalis Ešo prie Alzeto, kaip Europos kultūros sostinės, renginių. 

Po dvylikos metų Europos kultūros sostinės titulas grįžo į Lietuvą – šį kartą juo didžiuojasi Nemuno ir Neries upių santakoje įsikūręs Kaunas. Miestas pilnas kultūros – nuo unikalios architektūros, iki galerijų ir teatrų. Šiam neeiliniam įvykiui Kaunas ruošėsi daugiau nei penkerius metus. Kultūros sostinės programa, kurią apjungia festivaliai, parodos, scenos meno renginiai ir koncertai, formuojama kaip vientisas draminis veikalas, įprasminantis miesto ir miestiečių tobulėjimo kelią.

Siekiant pažymėti šias dvi Europos kultūros sostines ir išleisti pašto ženklai. Jų iliustracijoms atrinkti šiuos miestus reprezentuojančių menininkų darbai. Viename pašto ženkle vaizduojamas lietuvių dailininko Stasio Ušinsko paveikslas „Maudynės“, kitame – liuksemburgiečio Foni Tissen paveikslas „Nemrod“. 

S. Ušinskas (1905–1974)  – vienas savičiausių 20 a. Lietuvos dailininkų, stebinantis talento platumu ir neįprastu pasaulio matymu. Jis neatsiejamas nuo tarpukario Kauno modernizmo. Savo tapyboje iš dinamiškų figūrų judesių, efektingų rakursų ir apšvietimo jis formavo didybės jausmą, vaizduojamiems žmonėms sukurdamas begalinės erdvės foną. S. Ušinsko talentas aprėpė daugelį kūrybos sričių – tapybą, vitražą, teatrą, animaciją, stiklą. Kiekvienoje iš šių sričių jis paliko ryškų pėdsaką.

F. Tissen (1909–1975) – Liuksemburgo menininkas, kuris geriausiai žinomas dėl savo hiperrealistinių, juodojo humoro paveikslų, kurių daugelis – autoportretai. Kaip ir S. Ušinsko, F. Tissen meninė išraiška neapsiribojo tapyba, o apėmė ir mozaikas, freskas, vitražus ir keramiką. Jo dirbtuvėse buvo gaminami plakatai, vėliavos, medaliai, pašto ženklai, kai kurie iš jų – naudojami ir šiandien. 

 

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2022 © AB Lietuvos paštas