El. parduotuvė
Spausdinti

2022 04 29 Europa. Padavimai ir mitai

Nr. 854-855.

Dail G. Gruzdaitytė. Ofsetas. Lapelyje 10 pašto ženklų. Tiražas – po 40 000. Spausdino ,,Baltijas Banknote SIA'' spaustuvė.

Viename iš Lietuvos pašto šiandien išleistų pašto ženklų vaizduojama viena žymiausių lietuvių liaudies pasakų „Eglė žalčių karalienė“. Nors skaičiuojama daugiau nei šimtas šios pasakos variantų, pagrindinė visų linija tokia pati – Eglės ir Žilvino, kitiems pasirodančio žalčio pavidalu, nelaiminga meilės istorija, pasibaigusi Žilvino atplaukimu kraujo puta, o Eglės ir jos vaikų – Ąžuolo, Uosio, Beržo ir Drebulės – virtimu medžiais. Pasak tautosakininkų, tai viena iš nedaugelio lietuviškų pasakų, kuri baigiasi nelaimingai. Šaltiniuose rašoma, kad pirmą kartą „Eglė žalčių karalienė“ publikuota 1837 m. Nuo to laiko pasaka ne kartą virto dar ne viena knyga ar spektakliu, Palangos botanikos sode iki šiol stovi šiai legendai skirta skulptūra.

Kitame pašto ženkle G. Gruzdaitytė atvaizdavo taip pat Lietuvoje simbolinę reikšmę ir visiems puikiai pažįstamą papartį, tiksliau, paparčio žiedą. Nors iš tiesų paparčiai nežydi, nuo seno jo paieška Joninių naktį apipinta ne vienu mitu. Pasak daugelio sakmių, paparčio žiedas pražysta tik stebuklingą naktį, vieną kartą per 100 metų ir tai įvyksta tik trumpiausią metuose naktį, per Rasų šventę. Rasti paparčio žiedą reiškia didžiulę sėkmę – žmogus tampa visažinis ir labai laimingas. 

 

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2022 © AB Lietuvos paštas