El. parduotuvė
Spausdinti

2021 06 25 Lietuvos jūrinė istorija

Nr. 841.

Apipav. V. Baran. Ofsetas. Lape 50 pašto ženklų.Tiražas – 21 000. Spausdino ,,Baltijas Banknote SIA'' spaustuvė.

1921 metų kovo 4 d., burlaivis „Jūratė“ pirmasis įplaukė į Klaipėdos uostą ir tapo Lietuvos jūrų laivyno pradžios simboliu. Tai reikšmingas Lietuvos istorijos įvykis, leidęs Lietuvai įsitvirtinti tarptautinėje jūrinėje bendruomenėje.

Pradžios simboliu tapęs burlaivis buvo pastatytas 1920 metais „Lietuvos garlaivių bendrovės“ užsakymu Vokietijoje. Savo laiku „Jūratė“ buvo itin manevringas ir pritaikytas būtent jūros pakrančių ir upių laivybai. Laivas pasižymėjo greičiu – pasiekdavo iki 5 mazgų greitį, o su burėmis galėjo plaukti dar du kartus greičiau. „Jūratės“ stiebai buvo suprojektuoti taip, kad ji galėtų praplaukti po tiltais – juos buvo galima nuleisti ir sutrumpinti. Burlaivis taip pat turėjo dvi už bortų nuleidžiamas medines lentas (švertus), kurios mažino laivo šoninį dreifą. Tai taip pat buvo vienas pirmųjų laivų, plaukiojusių su Lietuvos vėliava.

1923–1924 m. „Jūratei“ vadovavo kapitonas Juozas Andžejauskas. 1923 m. šiuo burlaiviu, pakrautu įvairiomis prekėmis, į Klaipėdą užsukdavo kas savaitę, kursavo tarp Talino ir Klaipėdos. Burlaivis Baltijos jūroje gabeno krovinius iki 195 tonų.

1927 m. laivą nupirko kapitonas iš Olandijos. Savo plaukiojimus „Jūratė“ užbaigė XX a. 6 dešimtmetyje Karibų jūroje.  

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2021 © AB Lietuvos paštas