El. parduotuvė
Spausdinti

2017 11 25 KALĖDINIS PAŠTO ŽENKLAS'2017

Pašto ženkle – atžingsniuojantis senelis Kalėda

Šventiniuose pašto ženkluose pavaizduoti dailininkės A. Kiudulaitės kūryboje dažnai pasikartojantys ir simbolinę reikšmę turintys motyvai: žmogus-kalnas ir mažo miestelio istorijos. „Štai žmogaus-kalno motyvas atspindi žmogaus nugarą, kuri laiko visą pasaulį. Šiame pašto ženkle vaizduojamas senelis Kalėda, kuris neša žiemą, apsnigtus namus ir medžius. Taip ir ateina tos Kalėdos pas žmones – atsineša ne tik šventes, bet ir visą pasaulį.

Kitame pašto ženkle yra pavaizduota mažo, apsnigto miestelio kasdienybė: spindinčios žvaigždės, jaukiai iš kamino į dangų kylantis dūmas, į šiltus savo namus po darbų grįžtantys žmonės.

Man patinka minimalistinėmis priemonėmis atskleisti nuotaiką ir jausmą, todėl ir spalvų gama buvo pasirinkta neatsitiktinai: mėlyna ir raudona, šaltis, sniegas ir raudoni žvarbaus vėjo apkandžioti žmonių žandai, eglės žaisliukai ir raudona gruodžio ryto saulė“, – pasakojo pašto ženklus kūrusi dailininkė A. Kiudulaitė.

 

Kvapas atsiranda iš aromatingojo rašalo

Kvapieji Lietuvos pašto ženklai buvo atspausdinti kvepalų „tėvyne“ laikomoje Prancūzijoje. Pašto ženklams aromatas suteikiamas naudojantis šiuolaikine fleksografijos technologija. Naudojamas specialus rašalas, kuriame esama suslėgtų kvepalų burbuliukų. Kai pašto ženklo paviršius švelniai patrinamas, burbuliukai ima skilti, ir juose esantis kvapas pasklinda.

 

Dail. A. Kiudulaitė-Adomavičienė. Ofsetas. Kreidinis popierius. Pašto ženklo dydis - 28,99x40 mm.

Nr. 766.

Tiražas: 800 tūkst. Spausdino „Cartor Security Printing“, Prancūzija.

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2021 © AB Lietuvos paštas