El. parduotuvė
Spausdinti

2014 05 03 Serija „EUROPA. NACIONALINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI“ (Pašto ženklai išimti iš apyvartos)

DĖMESIO! PAŠTO ŽENKLAI SU LITO NOMINALU NEGALIOJA SIUNTIMO PASLAUGOMS APMOKĖTI

Ožragis yra etnografinis lietuvių liaudies muzikos instrumentas iš ožio rago, su skylutėmis ir mediniu pūstuku. Tradicinis ožragis turi 2–6 garso skylutes. Ožragio pūtimas reikalauja daug jėgų, tačiau išgaunamas garsas būna labai stiprus bei toli girdimas. Nuo seno Lietuvoje ožragiu grojo piemenys, medžiotojai, kaimo kapelų muzikantai, o senovės lietuvių kariuomenėje ožragiu buvo duodami signalai mūšio metu. Dabar ožragį galima išgirsti liaudies muzikos ansambliuose, moderniajame džiaze.

Skrabalai yra trapecijos formos mediniai varpeliai, įkabinti į nedidelę trapecijos formos medinę dėžutę. Seniau skrabalai buvo paplitę tarp piemenų – jie skrabalus rišdavo karvėms ant kaklo, kad ganant girdėti, kur šios yra. Skrabalai skleidžia duslų, tačiau labai gerai girdimą garsą. Dabar skrabalais grojama ansamblių orkestruose, jų muzika yra žaisminga, nustelbianti visą orkestrą.

Birbynė – tai pučiamasis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, tradiciškai gaminamas iš žąsies plunksnos, šiaudo, medžio žievės, medienos ir gyvulio rago. Birbynėmis pamėgdžiojami garsai, duodami piemenų signalai, grojamos sutartinės, pagal jų melodiją šokama ir dainuojama. Šiuolaikinėmis birbynėmis grojama ansamblių orkestruose, solo pasirodymuose.

Kanklės – tradicinis styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, kurio korpusas paprastai skobiamas iš lapuočių medienos, o dangtis – iš eglės. Kanklės turi 5–12 stygų. Kanklėmis skambinamos sutartinės, dainos, šokiai. Nuo XX a. pradėti rengti vieši kanklių muzikos koncertai. Dabar kanklių muzika skamba tautinėse dainų šventėse, ansamblių orkestruose. Kanklėmis dažniausiai palaikoma harmonija ir ritmas.

Dail. I. Turulytė. Tiražas po 80 tūkst. Ofsetas. Popierius kreidinis. Ženklas 35,5x30 mm.

Pašto ženklų Nr. 676-677. 

Spausdino „Garsų pasaulis“, Vilnius, Lietuva.

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2022 © AB Lietuvos paštas