El. parduotuvė
Spausdinti

2013 09 07 Serija „LIETUVOS RAUDONOJI KNYGA. MELDINĖ NENDRINUKĖ. DIRVONINIS KALVIUKAS" (Pašto ženklai išimti iš apyvartos)

 

DĖMESIO! PAŠTO ŽENKLAI SU LITO NOMINALU NEGALIOJA SIUNTIMO PASLAUGOMS APMOKĖTI

Meldinė nendrinukė (Acrocephalus paludicola) yra viena rečiausių ir sparčiai nykstančių žvirblinių paukščių rūšis Europoje. Šis mažas paukštelis sveria tik 10 gramų. Jį atpažinti galima iš dėmėtos nugaros plunksnų ir gelsvos juostelės viršugalvyje.

Per pastarąjį šimtmetį išnyko 95 procentai pasaulinės meldinių nendrinukių populiacijos. Šiam paukšteliui perėti būtini atviri, šlapi viksvynai, turtingi maisto medžiagomis. Meldinės nendrinukės sudeda 3-6 balzganus, dėmėtus kiaušinius; jauniklius maitina 16 dienų.

Meldinė nendrinukė Lietuvoje labai reta. Stebėta Žuvinte, rytinėje Kuršių marių pakrantėje ir Nemuno deltoje. Žiemoje Afrikoje. Ši rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Dirvoninis kalviukas (Anthrus campestris) – kielinių šeimos retas nedidelis paukštis, priklausantis kalviukų genčiai. Aptinkami nederlinguose laukuose, atvirose kopose, smėlio ir žvyro karjeruose, dykvietėse. Vengia stačių šlaitų ir aukštos ir tankios augmenijos. Lietuvoje dažniausiai pastebimas Kuršių nerijoje ir Baltijos pajūryje, pietrytinėje šalies dalyje.

Dirvoninis kalviukas truputį mažesnis už naminį žvirblį: jo ilgis apie 16 centimetrų, svoris apie 23 gramus. Paukštelio viršugalvis – smėlio spalvos su neryškiu išiilgintu raštu. Visas kūnas šviesaus smėlio atspalvio. Suaugę kalviukai turi ryškų baltą antakį, tamsius brūkšnelius tarp akies ir snapelio. Užpakalinio piršto nagas gana trumpas ir nedaug išlenktas, vaikščiodamas ant žemės ir stebėdamas aplinką, sugeba ištempti kūną beveik vertikaliai. Patinai nuo patelės beveik nesiskiria. Patelės deda 4-5 baltus su gelsvu atspalviu kiaušinius ir peri 13-14 dienų. Ši rūšis yra reta.

Dail. E. Ratkutė. Ofsetas. Kreidinis popierius. Ženklas 30x35,5 mm. Dant 13¼x13.

Lape 8 (4x2) ženklai. 

Nr. 658 – Meldinė nendrinukė.

Nr. 659 – Dirvoninis kalviukas.

Tiražas: po 0,80 mln. Spausdino „Garsų pasaulis“.

 

Iškilo klausimų?
Laukiame Jūsų skambučių informacijos telefonu 8 700 55400 (darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.) arba rašykite mums.

Grįžti į pradžią

Apmokėjimas

Sumokėti už įsigytas prekes galėsite šiuose bankuose:

 

Prekių pristatymas

 

Prekių grąžinimas ir skundų pateikimas

 
2019 © AB Lietuvos paštas